header top

Pekelný poloostrov

  • 2.-3.7.2021
  • Holýšov

Bylo nebylo, byl jeden ostrov u Holýšova, kde se již po mnoho let konal vždy na počátku července jeden z největších rockových open-air festivalů v ČR. Ten festival se jmenoval Pekelný ostrov. Hvězda festivalu stoupala stále vzhůru a brzy se již mělo slavit desetileté výročí. Život festivalu se ale zastavil v roce 2020, stejně jako všem ostatním festivalům nejen v ČR, ale po celém světě. Přišel COVID-19. I když už se snad blíží světlo na konci tunelu, pro Pekelný ostrov je to pro tento rok málo. Kapacita stanovená Vládou ČR pro kulturní akce na léto 2021 sice není beznadějná, ale pro Pekelný ostrov stále ještě nedostatečná. Akci ani není možné zmenšit – jednak množství prodaných vstupenek podstatně převyšuje stanovenou kapacitu, a jednak by to prostě ekonomicky nebylo proveditelné.

Protože se nám všem stýská po festivalovém životě, rozhodli jsme se uspořádat v roce 2021 v mezích stanovených platných pravidel menšího bratříčka Pekelnému ostrovu, kterého jsme možná trochu symbolicky pojmenovali jako „poloostrov“. Bude se jednat o plnohodnotný dvoudenní rockový open-air festival v době původního termínu Pekelného ostrova a na tomtéž místě. Bude to možná první větší open-air festival široko daleko (kapacita je stanovena na 5 000 lidí). V předvečer festivalu, tj. čtvrtek 1. 7., proběhne tradiční warm-up večírek – tentokrát dokonce přímo v areálu festivalu. Na festivalu bude k dispozici veškerý servis, na který jste zvyklí i z Pekelného ostrova – kemp, sprchy s teplou vodou, splachovací záchody, úschovna, dobíjecí místa na mobily, bezhotovostní čipový platební systém, dostatečná nabídka alko a nealko občerstvení, bohatá nabídka jídel – světová i domácí kuchyně.

Festival se bude odehrávat na jedné scéně, nicméně o to poctivější tato scéna bude!

Podle současný pravidel musí být publikum rozděleno při maximální stanovené kapacitě do dvou sektorů, a tak to bude i u nás. Jak to bude vypadat uvidíte na festivalové mapce. Abychom Vám to ulehčili, oba sektory by měli nabízet zhruba stejné pohodlí, služby i sortiment prodeje. Při koupi vstupenek si rovnou můžete zakoupit vybraný sektor – nezapomeňte se tedy domluvit se všemi známými, se kterými se chcete na festivalu potkat. Na místě již nebude změna možná.

Podle současných pravidel taktéž bude nutné, aby každý splnil tzv. režim TNO (tzn. v posledních 6 měsících prodělaná nemoc, dokončené očkování, či PCR nebo POC antigenní test). Na místě budeme taktéž realizovat prostřednictvím zdravotnických pracovníků (od www.ascr.cz) antigenní testování, nicméně pokud se pravidla do té doby nezmírní, prosíme všechny, kteří mohou a chtějí se vyhnout frontám, aby na festival přišli již s platným potvrzením. Podmínky se v tomto směru neustále mění, sledujte tedy prosím web včetně všech komunikačních kanálů Pekelného ostrova.